Austriackie medale

Drużyny narodowe244 karateka z 8 krajów europejskich (w tym Austrii, Polski, Niemiec, Bułgarii, Holandii, Serbii, Słowacji i Czech) walczyło o tytuł Najlepszego na odbywających się Otwartych Mistrzostwach Austrii Kyokushin Karate. Na wiedeńskich matach zmierzyli się czołowi zawodnicy Starego Kontynentu – w tym wielokrotni medaliści Mistrzostw Europy i zawodów krajowych.

Wiedeń 2008 - OlaW skład reprezentacji Polski weszli również podopieczni sensei Eugeniusza Dadzibuga. Sosnowiczanie spisali się znakomicie przywożąc do ojczyzny aż sześć medali. Dwa z nich – srebrne – wywalczyła Aleksandra Tarnas w konkurencjach kata (pokazy techniczne) oraz kumite (walka z pełnym kontaktem) w kategorii Kadetek (do 14 lat). Jej starsza koleżanka Karolina Jama powtórzyła ten sukces i stanęła na 2 stopniu podium w konkurencji kata Juniorek (15-17 lat), nieznacznie ulegając w dogrywce zawodniczce z Tarnowa Marcie Berze.

Wiedeń 2008 - MichałWśród chłopców świetnie spisali się Michał Słomka (kata Kadetów) oraz Marcin Zębalski (kumite Kadetów), dla którego start w austriackich mistrzostwach był bardzo udanym debiutem. Obaj zawodnicy zajęli bowiem 3 miejsca. W kategorii kata seniorek (+18 lat) medal z brązowego kruszca wywalczyła Kamila Żurek. Pozostali reprezentanci Sosnowieckiego Klubu Karate: Sebastian Rus, Adam Gajewski i Kamil Zagajski odpadli po zaciętych walkach w ćwierćfinałach zajmując miejsca od 5-8.

Wiedeń 2008 - nasiZawody w Wiedniu po raz kolejny potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia w Sosnowieckim Klubie Karate. Jest to zasługą wieloletniej pracy duetu trenerskiego Małgorzaty i Eugeniusza Dadzibugów, którzy każdą chwilę poświęcają pracy z młodzieżą. Trzymajmy kciuki, aby kolejny rok szkoleniowy przyniósł dalsze sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.