Brąz Mistrzostw Europy dla Mikołaja Brzostowskiego

Brąz Mistrzostw Europy dla Mikołaja Brzostowskiego

W rozegranych 8 grudnia 2012 r. Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin w miejscowości Smederevo w Serbii, udział wzięło ponad 200 zawodniczek oraz zawodników z piętnastu krajów Europy.
Sosnowiecki Klub Karate reprezentowało trzech zawodników: Piotr Mól, Mikołaj Brzostowski oraz Michał Słomka. Brąz dla naszego kraju wywalczył zawodnik Mikołaj Brzostowski w kategorii kumite – 70 kg, trenujący na co dzień w Sosnowieckim Klubie Karate pod okiem Shihana Eugeniusza Dadzibuga 5 dan.
Mikołaj swoim startem potwierdził ogromny postęp, jaki osiągnał w tym roku, wygrywając m.in. w czerwcu Grand Prix Europy w Katowicach, zdobywając 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców do lat 21 oraz 3 miejsce w Turnieju Międzynarodowym w Leżajsku.
Na Mistrzostwach w Serbii zawodnik Piotr Mól wygrał dwie walki przez przewagę punktową, ostatecznie zajmując 5 miejsce w kumite oraz w kata. Dobrze zaprezentował się również Michał Słomka, walcząc z przeciwnikiem z Rosji.
Udział w Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin pokazał, że sosnowieccy zawodnicy robią ogromne postępy nie tylko w kata ale i w kumite.

Serbia - 2012

Link do galerii: Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin – Serbia 2012

Dodaj komentarz