Brązowa drużyna Turnieju

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate z powodzeniem wystartowali w XI Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza, który odbył się 29 września 2007 roku.

Sieradz 2007Do rywalizacji stanęło ponad stu zawodników i zawodniczek z całego kraju a wśród nich 15 sosnowiczan: Marcin Błaszczyk, Igor Tomecki, Karol Błach, Bartek Pawlak, Bartek Jama, Dariusz Suchy, Krzysztof Skolimowski, Sebastian Francuz, Adam Gajewski, Mikołaj Przerada, Patryk Rejdych, Sebastian Rus, Aleksandra Tarnas, Julia Dadzibug oraz Karolina Jama broniąca srebrnego medalu sprzed roku.

Karatecy rywalizowali ze sobą na tatami w kata, kumite lekki kontakt i kumite. Ostatnia konkurencja była zarezerwowana dla osób w wieku 18-21 lat, w pozostałych udział wzięły dzieci i młodzież od lat 6 do 17.

Miło nam donieść, że sosnowiczanie zdobyli szereg trofeów. Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate wywalczyli w Sieradzu aż 9 medali: 3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złoto w kata dziewcząt 8-9 lat zdobyła Aleksandra Tarnas. Jej starszy kolega, Adam Gajewski wywalczył złoty krążek w kata chłopców 14-15 lat i poprawił tym samym swój wynik z ubiegłego roku, gdzie był czwarty. Złoto przypadło również w udziale Mikołajowi Przeradzie, który zaprezentował swoje umiejętności w kat. kumite młodzików +65 kg. Ten sam zawodnik sięgnął po brąz w kata chłopców 14-15 lat.

Srebrne krążki przywieźli z Sieradza: Marcin Błaszczyk, który wystartował w kata dzieci 6-7 lat oraz Patryk Rejdych, który zaprezentował się w kumite młodzików -65 kg.

Na tegorocznym Turnieju odrobinę szczęścia zabrakło Karolinie Jamie, która uplasowała się na trzeciej pozycji w kata dziewcząt 14-15 lat. Brązowy medal zdobyli również: Julia Dadzibug w kata dziewcząt 12-13 lat oraz Sebastian Rus w kumite młodzików -60 kg.

Wyniki indywidualne zawodników SKK złożyły się na sukces drużynowy. Sosnowiec w tej kategorii zajął III miejsce.

Tak znakomite „sieradzkie osiągnięcia” są zasługą długotrwałych i rzetelnych treningów pod okiem doskonałych trenerów: sensei Małgorzaty i Eugeniusza Dadzibug.