Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Skarżysko – Kamienna CUP

W Miedzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin Skarżysko Kamienna (8.10.2022) startowało ponad 400 zawodników z 6 krajów.  Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate zdobyli 3 medale;  srebrne – Berenika Piecha i Kamil Urbańczyk oraz brązowy medal Filip Witkowski. Filip Witkowski w pierwszym pojedynku pokonał zawodnika z Polski kończąc walkę przez ippon w 40 sekundzie, kolejną walkę stoczył z silnym zawodnikiem z Ukrainy którą również wygrał przez wazari w dogrywce, ostatnia walka w półfinałach była bardzo wyrónana niestety po dogrywce sędziowie orzekli zwycięstwo przeciwnika. Na wyróżnienie zasługuje również Wincenty Szczesio, który startował w najliczniej obsadzonej kategorii (48 zawodników). Po dwóch wygranych walkach z zawodnikiem z Łotwy i Polski, uplasował się na 5 miejscu przegrywając z mistrzem w swojej kategorii, bardzo utalentowanym zawodnikiem z Łotwy. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy wygranej. Podziękowania za pomoc i opiekę składamy także Julii i Jurkowi oraz rodzicom. Osu.