Ferie z kyokushin karate

Ferie z kyokushin karate

Zbliżające się ferie to czas wolny od szkoły i obowiązków, to czas na odpoczynek. Sosnowiecki Klub Karate znalazł sposób na aktywny odpoczynek i jak co roku organizuje Zimową Akademię Kyokushin Karate – cykl bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Tegoroczna Akademia rozpocznie się już 12 lutego i potrwa do 23 lutego 2007 roku.
Zajęcia sportowe będą się odbywać w Hali Sportowej przy ulicy Żeromskiego 9, dla dzieci w poniedziałki i środy od godz.16.00 do godz.17.30, a dla młodzieży i dorosłych we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30, oraz w salach gimnastycznych sosnowieckich szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Mieroszewskich 54 – zajęcia we wtorki i czwartki od 10.00 do 11.00 dla wszystkich
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 ul. Gwiezdna 2 – zajęcia w poniedziałki i środy od 10.00 do 11.00 dla wszystkich
  • Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru ul. Grota Roweckiego 64 –zajęcia we wtorek i czwartek( 20 i 22 lutego ) od 11.00 do 12.00 dla wszystkich.

Sosnowiecki Klub Karate zaprasza na Zimową Akademię dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkich chętnych, nawet tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z karate.
Uczestnicy Akademii będą mogli poznać elementy kihon, czyli podstawy karate oraz kata -walkę z cieniem. Będą również zajęcia kondycyjne, rekreacyjne i turystyczne, gdyż Akademia to nie tylko trening, ale również gry, zabawy ruchowe, basen, wyjście do kina lub teatru oraz wycieczka w góry.

Te wszystkie bezpłatne atrakcje skierowane są do dzieci i młodzieży pozostającej na ferie w mieście. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów SKK pod przewodnictwem jednego z najbardziej utytułowanych zawodników polskiego kyokushin – sensei Eugeniusza Dadzibuga 4 dan.

Osoby preferujące zajęcia fitness zapraszamy do odwiedzenia siedziby klubu przy ulicy Andersa 1A. Tam w poniedziałki i środy można poćwiczyć aerobik i zapoznać się elementami jogi, a we wtorek i czwartek wziąć udział w zajęciach tae-bo. Codziennie od poniedziałku do soboty jest również czynna klubowa siłownia.

W Sosnowieckim Klubie Karate działa także sekcja samoobrony dla pań i panów, która oferuje naukę efektywnego zachowania w sytuacjach zagrożenia.