Karate Kyokushin w „Ćwierćlandzie”

Karate Kyokushin w „Ćwierćlandzie”

1 czerwca 2010 z okazji „Dnia Dziecka”, „Dnia Sportu”, „Turnieju Miast i Gmin” odbył się festyn zorganizowany przez Sosnowiecki Klub Karate. 4 zbuntowane krainy leżące na wyspie „Karate Kyokushin Ćwierćlandia” rozpoczęły zmagania sportowe, które zainicjował sam shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan. W przemowie do całego ludu „Ćwierćlandu” shihan zaprosił dzieci i dorosłych do wspólnych rozgrywek mających na celu połączenie zwaśnionych ludów. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 krainy. Krainę czerwonych, zielonych, żółtych i niebieskich. Każdy z uczestników musiał się wykazać sprawnością, sprytem i siłą w takich konkurencjach jak:

– walki sumo,

– przeciąganie liny,

– przepychanie się plecami,

– podawanie worków z piachem.

Dzieci brały udział w prawdziwej bitwie na kule papierowe, uczestniczyły w niezwykle trudnej konkurencji, gdzie najważniejsza była praca zespołowa – był to bieg z nitką. W zabawach czynny udział mieli rodzice podczas ewakuacji dzieci w bezpieczne miejsce lądu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek i słodką niespodziankę.

Prowadzący zmagania sportowe w „Ćwierćlandzie” sempai Sebastian Woźniczko komentował i motywował zawodników. Czynny udział z uśmiechem na twarzy brały sempai: Ania Słomka, Karolina Jama, Mariola Balcerek, Kasia Madej. Całe zmagania czujnym okiem nadzorował sam shihan. Prawdziwymi zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy pełni otuchy w ten deszczowey dzień przyszli na festyn.

Osu!

Dodaj komentarz