Kolejne sukcesy zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

Kolejne sukcesy zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

18 marca 2007 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin. Zawody te mają już 26-letnią tradycję. Każdego roku rozgrywane są w innym śląskim mieście, ale zawsze w marcu, bo właśnie w marcu organizowane są mistrzostwa poszczególnych okręgów. Warto tu nadmienić, że śląski okręg karate kyokushin zaliczany jest do największych w Polsce. Mistrzostwa Makroregionów otwierają roczny cykl imprez sportowych w kraju i poza jego granicami: Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Organizatorem tegorocznych zawodów był Gliwicki Klub Karate Kyokushin. Funkcję Głównego Sędziego pełnił shihan Andrzej Drewniak 7 Dan. O jak najlepsze miejsca walczyło ze sobą 141 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z terenu Śląska i Zagłębia. Wśród nich była również kadra Sosnowieckiego Klubu Karate: Małgorzata Dadzibug, Kamila Żurek, Emil Słaboń startujący w kata(walka z cieniem) oraz Artur Moś, Maciej Grzyb, Przemysław Faryna, Jarosław Pieszka i Sebastian Machowicz startujący w kumite(bezpośrednia walka).

Dwóch juniorów młodszych: Bartosz Gaik oraz Mateusz Kubiak spróbowało swoich sił zarówno w formach kata jak i w kumite. Podopieczni sensei Eugeniusza Dadzibuga wywalczyli w Gliwicach 4 krążki. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł w udziale Małgorzacie Dadzibug w konkurencji kata kobiet. Jej klubowy kolega Emil Słaboń sięgnął po srebrny medal w kata mężczyzn. Na najniższym stopniu podium uplasowali się natomiast: Kamila Żurek w kata kobiet oraz Jarosław Pieszka w konkurencji kumite mężczyzn – kategoria Senior.

Wyniki sosnowieckich karateków nie budzą zdziwienia. Już od wielu lat są oni zaliczani do krajowej czołówki i sięgają po najwyższe trofea.