Letnia Akademia Karate 2008 – podsumowanie

Letnia Akademia Karate 2008 – podsumowanie

Rowy 2008 - wspólna fotkaNaszą relację z wakacji rozpoczynamy od informacji o pojawieniu się kolejnego czarnego pasa w Sosnowieckim Klubie Karate. Prezes i Główny instruktor SKK – sensei Eugeniusz Dadzibug 4 Dan został powołany do prowadzenia XXXV Międzynarodowego Wschodnioeuropejskiego Obozu w Krakowie. Wśród 350 uczestników znalazł się zawodnik naszego klubu Maciej Grzyb. Podczas obozu Maciej przystąpił przed japońską komisją do egzaminu na I stopień mistrzowski, który ukończył z wynikiem pozytywnym i jednocześnie dołączył do grona posiadaczy czarnych pasów.

W tym samym czasie w dojo na Andersa odbywały się zajęcia sportowe dla osób w różnym wieku chcących w aktywny sposób spędzić wakacyjny czas. Treningi odbywały się z podziałem na wiek, dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w siedzibie klubu oraz w środy w Hali Sportowej „Niwka”, gdzie oprócz karate grano w gry zespołowe.

Wakacyjne zajęcia obejmowały naukę kihon, kata, kumite, samoobrony oraz taktyki walki.
Prowadzący Akademię zadbali zarówno o rozwój fizyczny jak i duchowy podopiecznych, zwracali uwagę na należyte zachowanie w środowisku, kulturę osobistą oraz szacunek dla innych.

Obóz letni Rowy 2008Część uczestników wzięła udział w obozach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych przez klub. Pierwszy odbył się tuż po zakończeniu roku szkolnego w Cetniewie, drugi w pierwszej połowie sierpnia w Rowach. Oba obozy można zaliczyć do udanych, gdyż ich uczestnicy wrócili wypoczęci, zadowoleni oraz mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności i podwyższenia stopni wtajemniczenia.

Letnia Akademia Karate Kyokushin trwała od 24 czerwca do 28 sierpnia 2008 roku. W tym czasie odbyło się 48 treningów, z których skorzystało dwieście osób.

We wtorek 26 sierpnia odbyło się uroczyste zakończenie Akademii. Organizatorzy wręczyli wszystkim obecnym pamiątkowe kalendarze, zorganizowano również sesję fotograficzną, a uczestników zaproszono na wycieczkę-niespodziankę. Dwa dni później uczestnicy wyjechali do Wadowic oraz Parku Miniatur w Inwałdzie. W Wadowicach grupa zwiedziła Dom Papieski oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Nie odmówiła sobie również skosztowania słynnych papieskich kremówek.

Kolejnym etapem wycieczki był Park Miniatur o czym uczestnicy dowiedzieli się będąc już w Inwałdzie. Park Miniatur zatytułowany „Świat Marzeń” to miejsce spotkania z modelami najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Zwiedzając park grupa mogła podziwiać m. in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eifflla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Sukiennice.

Rowy 2008 - wspólna fotka 2Park to również ciekawa architektura ogrodowa oraz przepiękne kompozycje roślinne.
Największym zainteresowaniem uczestników wycieczki cieszył się Zielony Labirynt czyli 2.000 m2 doskonałej zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Skomplikowany system korytarzy labiryntu wymaga poświęcenia od kilku do kilkudziesięciu minut na dotarcie do celu.
Poza tym młodsi uczestnicy mogli skorzystać z takich atrakcji jak: zabawa w Małpim Gaju, dziecięca karuzela, kolejka elektryczna, 9 metrowa zjeżdżalnia, przejażdżka na Auto Scooterze.

Taki oto dzień pełen wrażeń zakończył Letnią Akademię Karate 2008. Jednak już 2 września 2008 roku rozpoczynamy nowy rok szkoleniowy i zapraszamy na zajęcia karate, fitness oraz do profesjonalnej, klimatyzowanej siłowni.

Dodaj komentarz