Lrtnia Akademia Karate 2006 dobiegła końca

Lrtnia Akademia Karate 2006 dobiegła końca

30 sierpnia 2006 roku z łezką w oku, ale rześcy na duchu i ciele pożegnaliśmy się z Letnią Akademią Karate, której organizatorem był tradycyjnie Sosnowiecki Klub Karate, Urząd Miejski oraz MOSiR Sosnowiec.

W ramach tegorocznej Akademii przeprowadzano zajęcia sportowe z podziałem na grupy wiekowe 3 razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w siedzibie Klubu przy ulicy Andersa 1A oraz w środy w Hali Sportowej „Żeromskiego”.

Treningi odbywały się pod czujnym i doświadczonym okiem samego mistrza – sensei Eugeniusza Dadzibuga 4 Dan, a także instruktorów Sosnowieckiego Klubu. Uczestniczyło w nich ok. 300 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych. Przeważali „nowicjusze”, dla których były to pierwsze spotkania z tą dyscypliną sportu. Osoby biorące udział w zajęciach Akademii miały możliwość poznania podstawowych technik karate i samoobrony oraz zgłębienia tajników tej sztuki walki. Spotkania te będą z pewnościś kojarzone z miłą atmosferą, zabawą i nowymi przyjaciółmi, bo zajęcia Akademii to nie tylko ciężki i wyczerpujący trening, ale również konkursy, gry zespołowe i zabawy na świeżym powietrzu.

Instruktorzy prowadzący zajęcia sportowe zadbali również o rozwój duchowy swoich podopiecznych, ucząc ich należytego zachowania w środowisku, szacunku dla drugiej osoby oraz kultury osobistej.

Dla upamiętnienia Letniej Akademii Karate 2006 każdy z jej uczestników otrzymał upominek oraz dyplom nagradzający trud i wysiłek poniesiony przez nich podczas treningów.

Adepci SKK mogli również uczestniczyć w obozach sportowych w nadmorskich okolicach. Pierwszy z nich odbył się na przełomie czerwca i lipca w Sianożętach, a drugi w sierpniu w Dźwirzynie. Wzięło w nich udział ok. 100 osób. Obozowicze poza treningami karate uczestniczyli w różnego rodzaju atrakcjach takich jak rejs statkiem po morzu, jazda konna, wycieczka do Kołobrzegu, zwiedzanie proradzieckiego lotniska, chrzest na samuraja i konkurs na Pirata. Podsumowaniem obozu była Sayonara, czyli uroczyste pożegnanie w stylu japońskim, podczas którego organizatorzy wręczyli okolicznościowe pamiątki.

Sensei Eugeniusz Dadzibug był jednym z trenerów podczas XXXIII Wschodnioeuropejskiego obozu w Krakowie, któremu przewodniczył shihan Andrzej Drewniak 7 Dan, a gośćmi honorowymi byli Francisco Filho – Mistrz Świata Kyokushin Karate 1999 oraz Katsuhito Gorai – Sekretarz Generalny IKO.

Tegoroczna Letnia Akademia dobiegła końca. Adepci SKK pełni sił witalnych z początkiem września powrócą na zajęcia a nowicjusze zainspirowani letnimi treningami dołączą w ich szeregi.

Tak, więc Sosnowiecki Klub Karate zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkoleniowego 2006/2007, które odbędzie się dla wszystkich ćwiczących w Klubie 04.09 o godzinie 17.00, a dla nowych adeptów 11.09 o godzinie 17.00.