Sosnowieccy medaliści

12 maja 2007 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Krośnie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Krosna. Udział w nim wzięła rekordowa liczba 263 zawodników z 20 klubów, a wśród nich 16 sosnowiczan: Ola Tarnas, Julia Dadzibug, Karolina Jama, Piotr Lebek, Karol Błach, Piotr Kawalec, Marcel Groniak, Daniel Sonik, Michał Słomka, Sebastian Francuz, Adam Gajewski, Sebastian Rus, Jakub Kawka, Kamil Zagajski, Patryk Rejdych i Krzysztof Stypka.

Sędzią Głównym zawodów był sensei Roman Woźniak 4 Dan. Podczas Turnieju odbyło się 10 konkurencji w kata indywidualnym, 1 w kata synchronicznym i 9 w kumite lekki kontakt.
Pomimo tego, że poszczególne kategorie były licznie obsadzone, zawodnikom Sosnowieckiego Klubu Karate udało się wywalczyć 3 medale: 1 złoty,1 srebrny i 1 brązowy.

Złoto przypadło w udziale Karolinie Jamie w kat. kata młodziczek rocznik 1992-93, która dużą przewagą punktową pokonała rywalki. Srebrny krążek wywalczył 8-letni Karol Błach w kat. kata chłopców rocznik 1999 i młodsi. Był to jego pierwszy, ale jak widać i udany start w zawodach. Karolowi wiernie kibicowała mama, która razem z nim przyjechała na Turniej.

Równie dobrze zaprezentowali się sosnowieccy karatecy w kat. kata młodzików rocznik 1992-93. 3 miejsce w tej kategorii zajął Adam Gajewski i powtórzył tym samym swój sukces z poprzednich zawodów tj. Pucharu Dolnego Śląska. Jego klubowy kolega Jakub Kawka uplasował się o stopień niżej. W pierwszej ósemce znalazł się także Kamil Zagajski.

Blisko zdobycia medalu w kat. kata kadetek rocznik 1994-95 była Julia Dadzibug, której zabrakło pół punktu do brązu i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Sportowego szczęścia zabrakło również zawodnikom Sosnowieckiego Klubu Karate startującym w kat. kumite lekki kontakt. Tylko Karolinie Jamie, Sebastianowi Rusowi i Adamowi Gajewskiemu udało się dostać do ćwierćfinału. Pozostali odpadli w eliminacjach.

Tego samego dnia tyle, że w Krakowie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Akademicki Karate Kyokushin o Puchar AZS. Zaprezentowało się na nim 3 zawodników SKK: Kamila Żurek, Maciej Grzyb i Artur Moś, na co dzień także słuchaczy śląskich wyższych uczelni.

Na 78 startujących studentów i studentek Kamila zajęła II m w kat. kata kobiet, Maciej Grzyb III m w kat. kata mężczyzn a Artur Moś III m w kategorii kumite mężczyzn waga ciężka.

Warto zauważyć, że sukcesy sosnowiczan nie byłyby możliwe bez ich trenerów – sensei Małgorzaty i Eugeniusza Dadzibug, którzy włożyli dużo pracy i starań przygotowując zawodników do tych zawodów.