Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO Warszawa 2011 r.

Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO Warszawa 2011 r.

Na rozegranych w Warszawie 17 grudnia Mistrzostwach Europy Juniorów (14-17 lat) Karate Kyokushin sześćdziesięciu sześciu występujących Polaków zgromadziło 5 złotych, 10 srebrnych i 13 brązowych medali.
W zawodach wzięło udział 140 zawodników z klubów współpracujących z International Karate Organization z Rosji, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Włoch, Austrii i oczywiście z Polski. Kluczową rolę dla poziomu zawodów odegrał przyjazd czterdziestoosobowej ekipy z Rosji i dziewięcioosobowej drużyny ukraińskiej. Ponieważ karate kyokushin jest w Rosji i na Ukrainie ogromnie popularne i stoi na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą chociażby wyniki ostatnich Mistrzostw Świata Open Seniorów, przyjazd tych drużyn odstraszył słabiej przygotowanych i delikatniejszych zawodników z wielu państw zachodniej Europy.
Walki toczone były w pełnych przepisach knock down IKO. Wszystkie techniki, w tym tzw. low kick można było wykonywać z pełną siłą. W głowę dozwolone były wszystkie techniki nożne.
Z Sosnowieckiego klubu Karate w konkurencji kumite i kata wystartował Piotr Mól. Po pierwszej turze w kata Piotrek zajmował najwyższą pozycję, a w turze finałowej przekroczył linię maty i to spowodowało, że zajął tylko IV miejsce. Drugi zawodnik Michał Słomka startujący w kumite wykazał się dużym duchem walki. Po ładnej walce, dopiero w dogrywce sędziowie wskazali na przeciwnika. Dla zawodników SKK był to pierwszy start w zawodach takiej rangi i myślimy, że nie ostatni.
Shihan Eugeniusz Dadzibug wystąpił w roli sędziego.
Po zawodach w niedzielę ekipa sosnowiecka wzięła udział w seminarium, które prowadził shihan Katsuhito Gorai 6 dan.

Zdjęcie: PFKK

Dodaj komentarz