Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin 2011

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego
Podwójny sukces – organizacyjny i sportowy – odnotowali na swoim koncie sosnowieccy karatecy podczas rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostw Makroregionu Śląskiego Karate Kyokushin. Zawody zorganizował Sosnowiecki Klub Karate przy współudziale Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Podopieczni shihan Eugeniusza Dadzibuga po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii drużynowej seniorów.

146 zawodników z 18 klubów zgromadziła sosnowiecka hala sportowa „Milowice” podczas rozgrywanych 12 marca br. Mistrzostw Makroregionu Śląskiego, które otworzył Arkadiusz Chęciński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: junior, senior oraz oldboy.

„Śląsk od zawsze uważany był za wylęgarnię talentów. Te Mistrzostwa pokazały, że stwierdzenie to nie straciło swej aktualności. Młodzi zawodnicy, stawiający pierwsze kroki na sportowej arenie pokazali prawdziwego ducha walki, co z pewnością w przyszłości przełoży się na mistrzowskie tytuły na arenie międzynarodowej” – stwierdził shihan Eugeniusz Dadzibug, Prezes Sosnowieckiego Klubu Karate – „Pod względem organizacyjnym zawody te były dla nas dobrym treningiem przed mającymi się odbyć w Sosnowcu przyszłorocznymi Mistrzostwami Kraju.”

Najwięcej emocji wzbudziły zmagania wśród seniorów i seniorek w kategorii kumite (walka) full contact oraz semi contact. Nie zawiedli tu czołowi zawodnicy Mistrzostw Europy i Polski. Wśród kobiet zwyciężyła aktualna mistrzyni kraju Agata Zjawińska z Katowic, natomiast wśród Mężczyzn Patryk Wojnar z Tarnowskich Gór.

Reprezentanci Sosnowca „stanęli na wysokości zadania” – stoczyli łącznie 28 walk, wygrali 16 i zdobyli 12 medali. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Sebastian Rus
z Sosnowieckiego Klubu Karate, który zwyciężył w kategorii kumite seniorów light contact open, oraz stanął na trzecim stopniu podium w kategorii kumite full contact open seniorów.

Na sukces drużynowy zapracowali także pozostali zawodnicy ekipy gospodarzy: Mikołaj Brzostowski zdobył złoty medal w kumite semi contact juniorów młodszych do 65 kg, Karolina Jama wywalczyła złoto w kumite seniorek light contact, a jej koleżanka Anna Słomka była w tej konkurencji trzecia. Kolejne srebrne medale wywalczyli: Marcel Rudzki w kategorii kumite full contact do 70 kg, oraz Jarosław Pieszka w kategorii kumite full contact open seniorów + 35. W tej samej konkurencji Grzegorz Ocieczek był trzeci.

Brązowe krążki wręczono: Patrykowi Rejdychowi w kategorii kumite seniorów light contact open, Iwanowi Radev w kategorii semi contact juniorów młodszych do 60 kg oraz Natalii Baron w kata juniorek młodszych i kumite juniorek młodszych +55kg.

Trzymajmy zatem kciuki za Mistrzów naszego regionu, by już w kwietniu sięgnęli po drużynowe Mistrzostwo Polski.

Zarząd Sosnowieckiego Klubu Karate serdecznie dziękuje Urzędowi Miejskiemu i MOSiR w Sosnowcu, a także wszystkim sponsorom, firmom i osobom, które pomagały przy organizacji tej imprezy.

To dzięki „Wam” odnieśliśmy sukces zarówno organizacyjny jak i sportowy.