Obóz IKO Poland Camp 2011

Obóz IKO Poland Camp 2011

W dniach 25-28 sierpnia w Lublinie odbył się międzynarodowy obóz IKO Poland Camp 2011. W obozie uczestniczyło niemal 300 osób z Polski i wielu krajów Europy, a także z Afryki i Stanów Zjednoczonych. Gośćmi specjalnymi byli shihan Seiji Isobe (8 dan) i shihan Katsuhito Gorai (6 dan).

Kadrę instruktorską obozu tworzyli shihan Eugeniusz Dadzibug (5 dan), shihan Jan Gruba (5 dan) i shihan Jacek Czerniec (5 dan).

Sosnowiecki klub karate oprócz shihan Eugeniusza Dadzibuga reprezentowali sensei: Sebastian Woźniczko (1 dan), Jarosław Pieszka (1 dan) i sempai Anna Słomka (1 kyu).

Shihan Seiji Isobe jest wybitnym mistrzem i nauczycielem kyokushin. Od prawie 40 lat, zgodnie z wolą Sosai Masutatsu Oyamy, mieszka i naucza w Brazylii. Wśród jego wychowanków są sławni zawodnicy kyokushin tacy jak Ademir da Costa, Francisco Filho, Glaube Feitosa i Ewerton Teixeira. Przykłada on wielką wagę do podstaw, mówiąc iż nie można zbudować niczego bez solidnych fundamentów.

Hasłem przewodnim obozu było „danketsu” czyli zjednoczenie. Treningi zaczynały się o piątej rano medytacją w seiza, w oczekiwaniu na wschód słońca. Potem kihon, ido i kata. Wszystkie zajęcia były bardzo wyczerpujące. Shihan Isobe zdawał się dostrzegać każde niedociągnięcie i każdy błąd wytykając je bezlitośnie. Niezwykle wymagający zachęcał do jeszcze większego wysiłku, intensywniejszej pracy, dając sam przykład jak należy ćwiczyć. Choć shihan Isobe ma już 63 lata, jego sprawność fizyczna budziła niekłamany podziw i musiała zawstydzić wielu młodszych od niego.

Kulminacją obozu był egzamin na stopnie wtajemniczenia, w tym na stopnie mistrzowskie – dan. Sempai Anna Słomka zdała egzamin na 1 dan i otrzymała prawo noszenia czarnego pasa.

Osu,
Jarek Pieszka

Dodaj komentarz