Podsumowanie Wakacji 2010

Podsumowanie Wakacji 2010

Podsumowanie wakacji 2010Letnia Akademia Karate trwała od 29 czerwca do 26 sierpnia 2010 roku. W tym czasie odbyło się 51 treningów, z których skorzystało 200 osób. Wakacyjne zajęcia odbywały się z podziałem na wiek i stopień zaawansowania dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w siedzibie klubu. Letnie treningi obejmowały naukę kihon, kata, kumite, samoobrony oraz taktyki walki.

W dniach 21 – 25 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin Kraków 2010 z udziałem ponad 350 uczestników, w większości kierowników ośrodków i instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Węgier.

Treningi prowadzili goście zagraniczni shihan: Antonio Pinero, sensei Pablo Estensoro oraz shihan: A. Drewniak, Wł. Rój i E. Dadzibug, sensei: J. Gruba i inni. W zgrupowaniu na AWF uczestniczyła także 20 osobowa Kadra Narodowa przygotowująca się do ME.

W trakcie trwania obozu trzy osoby z Sosnowieckiego Klubu Karate pozytywnie zaliczyły egzamin: Małgorzata Dadzibug zdała egzamin na 3 dan, Sebastian Woźniczko na 1 dan, Anna Słomka zdała egzamin na 1 kyu.

Klub zorganizował dawa obozy karate. Pierwszy odbył się w Niechorzu tuż po zakończeniu roku szkolnego, drugi pod koniec lipca w Łazach. Oba obozy można zaliczyć do udanych, pogoda dopisała a uczestnicy wrócili zadowoleni, gdyż duża ilość treningów (w morzu na plaży w lesie i sali) umożliwiła im podniesienie swoich umiejętności technicznych i podwyższenie stopni wtajemniczenia.

Na zakończenie Letniej Akademii odbyła się wycieczka w góry oraz wspólne grilowanie w siedzibie klubu, każdy uczestnik otrzymał dyplom z kalendarzem szkolnym, a najbardziej wytrwali otrzymali nagrody.

Dodaj komentarz