Podsumowanie Zimowej Akademii Kyokushin Karate 2008

Podsumowanie Zimowej Akademii Kyokushin Karate 2008

25 stycznia 2008 roku nadszedł czas, aby pożegnać się z Zimową Akademią Kyokushin Karate. Kilkadziesiąt osób stawiło się w siedzibie klubu przy ulicy Andersa 1A, żeby podsumować tegoroczne zajęcia. A było co podsumować. W ramach Zimowej Akademii odbyło się 15 godzin treningów karate kyokushin, obóz sportowy w Bukowinie Tatrzańskiej, który trwał od 13 do 19 stycznia, cztery wyjścia na basen, wycieczka w góry oraz seans filmowy.

Zajęcia sportowe odbywały się trzy razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w Dojo na Andersa o godzinie 17.00 dla dzieci a półtorej godziny później dla młodzieży i dorosłych oraz w środy w Hali Sportowej „Żeromskiego”, gdzie od godziny 15.30 do 17.00 ćwiczyły wszystkie grupy wiekowe. Te zimowe treningi składały się z następujących elementów: rozgrzewka specyficzna dla karate, rozciąganie, ćwiczenia sprawnościowe, ogólnorozwojowe oraz podstawy karate dla „nowicjuszy” i techniki bardziej zaawansowane dla „wtajemniczonych”.

W treningach dzieci nie brakowało również gier i zabaw ruchowych, a trening starszych obejmował kumite zadaniowe, czyli elementy walki z partnerem, trzymanie dystansu, techniki ręczne i nożne oraz obronę.

W czasie ferii a dokładnie we wtorki i czwartki uczestnicy Akademii odwiedzali krytą pływalnię w sosnowieckim Klimontowie.

21 stycznia miała miejsce wycieczka do Żabnicy i wejście na Halę Boraczą. Cztery dni później podczas uroczystego zakończenia Zimowej Akademii Karate odbył się trening na którym wykonano 500 technik ręcznych i 500 technik nożnych oraz specjalny trening tamashiwari czyli rozbijanie twardych przedmiotów, których rolę z uwagi na bezpieczeństwo podopiecznych pełniły tu kartki papieru. Jeden z adeptów trzymał w dwóch palcach kartkę a przeciwnik wykonując technikę seiken chudan tski dziurawił ją. Wymagało to nie małych umiejętności. Tego dnia każdy z obecnych otrzymał pamiątkowy dyplom, suwenir oraz słodki upominek.

Akcentem kończącym tegoroczne zajęcia był seans filmowy w sosnowieckim kinie Ciemna City. Dzieci obejrzały tam film „Don Chichot” a starsi „American Gangster”.

Dodaj komentarz