Relacja ze Zgrupowania Karate Kyokushin w Sosnowcu

Relacja ze Zgrupowania Karate Kyokushin w Sosnowcu

22 lutego w milowickiej Hali Sportowej odbyło się pierwsze w tym roku Zgrupowanie szkoleniowe Okręgu śląskiego, zorganizowane przez Sosnowiecki Klub Karate. Głównymi instruktorami byli Gospodarz wydarzenia – Shihan Eugeniusz Dadzibug oraz Shihan Andrzej Manecki z Siemianowic.

Blisko 100 karateka z Klubów z Chorzowa, Chrzanowa, Częstochowy, Katowic, Rudy Śl., Siemianowic Śl., Zabrza, Żor, Sosnowca oraz Kalisza miało okazję doskonalić swoje umiejętności w czasie 4 godzinnego treningu. Podczas pierwszej części skupiono się na podstawach – kihon oraz na kata geksaisho, które jest wykonywane przez zawodników podczas eliminacji turniejów międzynarodowych. Druga cześć w całości poświęcona była taktyce walki oraz ćwiczeniom z partnerem. Zwieńczeniem seminarium była możliwość konfrontacji swoich umiejętności w walce – kumite.

Po wyczerpującym i owocnym w nowe doświadczenia oraz wiedzę treningu, wszyscy uczestnicy spotkali się na Sayonarze. Każdy miał możliwość skosztowania tradycyjnego japońskiego przysmaku sushi oraz mógł wymienić spostrzeżenia i uwagi z treningowymi parterami.

Do zobaczenia na kolejnych zgrupowaniach, OSU!

Dodaj komentarz