Rozpoczęcie roku szkoleniowego 2011-2012

Rozpoczęcie roku szkoleniowego 2011-2012

W czwartek 1 września w siedzibie Sosnowieckiego Klubu Karate przy ul. Andersa odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkoleniowego. Trening otwarcia poprowadził shihan Eugeniusz Dadzibug prezes SKK.

Klub przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego WKFSiT w Sosnowcu, od wielu lat z powodzeniem nie tylko uczy karate, ale przede wszystkim wychowuje kolejne pokolenia młodych ludzi. Rodzice nawet najmłodszych dzieci, mogą być o ich bezpieczeństwo spokojni. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów, ich zakres i intensywność zawsze dostosowane są do wieku i poziomu ćwiczących. Dla najmłodszych, to przede wszystkim doskonała zabawa i ćwiczenia ogólnorozwojowe. To alternatywa dla świata telewizji i Internetu, którego nadmiar jest dziś dla naszych dzieci tak niebezpieczny.

Dla chcących spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji klub prowadzi dodatkowe, wyspecjalizowane zajęcia, gdzie szczególną uwagę poświęca się przygotowaniu do zawodów kata, czy kumite. Trofea sportowe zdobywane przez zawodników SKK w kraju i za granicą, to doskonała motywacja dla innych ćwiczących. Sosnowiecki Klub Karate, to aktualny Mistrz Makroregionu Śląskiego i organizator przyszłorocznych Mistrzostw Polski!

Karate, to nie tylko propozycja dla dzieci i młodzieży. Klub prowadzi również zajęcia dla dorosłych, w ramach których można zadbać o kondycję fizyczną, a także „oczyścić umysł” i pokonać wszechobecny dziś stres. Dla tych grup wiekowych również organizowane są zawody sportowe. Warto wspomnieć, że w tym roku nasz zawodnik będzie reprezentował Sosnowiecki Klub Karate na najważniejszych zawodach kyokushin – Mistrzostwach Świata Open w Japonii.

Oprócz treningów karate na różnych poziomach wtajemniczenia, dla różnych grup wiekowych, SKK proponuje również zajęcia na profesjonalnie wyposażonej, klimatyzowanej siłowni, naukę samoobrony, fitness, aerobik, jogę i tae-bo (połączenie elementów sztuk walki z muzyką).

Zapraszamy na strony SKK https://kyokushinkai.pl/ gdzie można dowiedzieć się więcej o karate kyokushin, a także zapoznać się z harmonogramem treningów i innych wydarzeń z życia klubu. Informacji udziela również sekretariat klubu pod numerem telefonu: 32 266 30 00.

Maciej Walczyński

Dodaj komentarz