Sosnowiczanie górą

Sosnowiczanie górą

Fantastycznie zaprezentowali się zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate podczas rozgrywanego 9 czerwca 2007 r. w Częstochowie Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

Organizatorem zawodów był Klub Karate „Budo” w Częstochowie. Na starcie zawodów rozgrywanych w czterech konkurencjach: kumite, walki reżyserowane, kata, kata z podkładem muzycznym stanęło dwustu karateków z Polski, Francji, Niemiec oraz Austrii, a wśród nich 16 Sosnowiczan. Podopieczni sensei Eugeniusza i Małgorzaty Dadzibug wywalczyli 10 medali: 2 złote, 3 srebrne oraz 5 brązowych.

Również w klasyfikacji drużynowej kata i kumite Sosnowiecki Klub Karate wiódł prym. Na sukces ten złożyły się indywidualne osiągnięcia zawodników.

Złoto przypadło w udziale Mikołajowi Przeradzie startującemu w kategorii kumite młodzików +65 kg oraz Julii Dadzibug w kat. kata kadetek.

W kategorii kata młodziczek Karolina Jama wywalczyła srebrny medal. Ta sama zawodniczka uplasowała się na trzeciej pozycji w kat. kumite młodziczek -50 kg.

Podwójnym medalistą Turnieju został również Adam Gajewski zdobywając dwa brązowe medale, jeden w kat. kata młodzików a drugi w kumite młodzików -65 kg.

Na ostatnim stopniu podium znalazł się kolejny sosnowiecki karateka, Jakub Kawka, który zaprezentował się w kat. kumite młodzików -60kg.

Bardzo dobrze spisali się także najmłodsi zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate.
Brat Karoliny Jamy, Bartłomiej zajął II miejsce w kat. kata chłopców rocznik 1996-97.
Najmłodszy z sosnowieckiej ekipy, 7-letni Marcin Błaszczyk zdobył srebrny krążek w kata chłopców rocznik 2000-2001. O stopień niżej uplasował się ich klubowy kolega, Karol Błach w kat. kata chłopców rocznik 1998-99.

Trenerzy Sosnowieckiego Klubu Karate mają powody do zadowolenia, gdyż w Sosnowcu rośnie kolejne pokolenie utalentowanych karateków.

Dodaj komentarz