Spotkanie z psychologiem w SKK w ramach kursu samoobrony

Spotkanie z psychologiem w SKK w ramach kursu samoobrony


W sobotę w Sosnowieckim Klubie Karate w ramach kursu samoobrony odbyło się spotkanie z Panią psycholog Danutą Adamek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Spotkanie było niezwykle ciekawe i pouczające. Pani psycholog w bardzo przystępny sposób przekazała nam informacje, jakie postawy kobiet sprzyjają temu, że dana kobieta zostaje ofiarą, a inna raczej nie.

Ton głosu, sposób poruszania się, strój uniemożliwiający obronę i ucieczkę to wszystko może mieć ogromne znaczenia. Dowiedziałyśmy się, jak się zachować, gdy mamy podejrzenia, że możemy zostać zaatakowane, jak skutecznie prosić o pomoc, a nawet w jaki sposób oddychać, aby strach nas nie sparaliżował, a był naszą bronią. Ponad godzinne spotkanie pokazało nam jak takie ataki przewidywać i w miarę możliwości ich unikać.

Na pewno każda z kobiet bardzo dużo wyniosła z tego spotkania, które było świetnym uzupełnieniem zajęć ruchowych w ramach kursu samoobrony. Ja osobiście w kursie samoobrony uczestniczę z nastoletnią córką i uważam, że każdy rodzic powinien zadbać o taką właśnie edukację, aby w razie niebezpieczeństwa nasze córki mogły się obronić.

Dodaj komentarz