Trzy brązowe medale Mistrzostw Europy Karate Kyokushin Juniorów dla Sosnowieckiego Klubu Karate

Trzy brązowe medale Mistrzostw Europy Karate Kyokushin Juniorów dla Sosnowieckiego Klubu Karate

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów – październik 201326 października 2013r w Katowicach odbyły się VII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów.

W zawodach startowało 340 zawodników z 18 krajów Europy. Organizatorem był Sensei Dariusz Łyczko z Katowic. Zawody zaszczycił swoją obecnością prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także szef Departamentu Spraw Zagranicznych IKO shihan Katsuhito Gorai.

Sosnowiecki Klub Karate reprezentowało 5 osób: Kacper Mieczkowski, Marcin Sodel, Aleksandra Tarnas, Angelika Krysztoforska, Jerzy Pryga. W roli sekundantów wystąpili: Anna Słomka, Jarosław Pieszka i Marcel Rudzki.

Naszą ekipę wspierali, głośno dopingując członkowie klubu, przyjaciele i rodzice.

Jako pierwsi w konkurencji kata zaprezentowali się Kacper Mieczkowski i Aleksandra Tarnas. Kacper zakwalifikował się do rundy finałowej, jednak stres i drobne potknięcie spowodowały, że uplasował się na 7 miejscu wśród 26 zawodników. Ola wykazała się większym opanowaniem i doświadczeniem przez co w finale wywalczyła brązowy medal.

Wśród naszych zawodników konkurencję kumite rozpoczęła Angelika Krysztoforska. Swoją pierwszą walkę wygrała z reprezentantką Węgier przez podwójne waza-ari techniką mawashi geri jodan. W półfinale jednak straciła szansę na złoto na własne życzenie. Mając sporą przewagę nad przeciwniczką, sfaulowała ją dwukrotnie, przez co została ukarana przez sędziów genten. W klasyfikacji finałowej zajęła trzecie miejsce. Jerzy Pryga najbardziej wspomina swoją walkę eliminacyjną z bardzo dobrym zawodnikiem z Ukrainy, którą wygrał, awansując tym samym do półfinału. Tu jednak uległ zawodnikowi z Rosji zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów – październik 2013 - grupoweShihan Eugeniusz Dadzibug jako polski Branch Chief zawody obserwował z loży honorowej, w której zasiadł obok lidera Światowej Organizacji Karate Kyokushin Kancho Shokei Matsui. Występ sosnowieckiej drużyny ocenił bardzo dobrze: „… Trzy brązowe medale to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, iż był to pierwszy start naszych zawodników w mistrzostwach takiej rangi”.

Gratulujemy startu wszystkim naszym zawodnikom, dziękujemy tym, którzy ich przygotowywali do zawodów, a ci zawodnicy, którzy nie dostali się do finału niech wiedzą, że sam udział w Mistrzostwach Europy to bardzo duże wyróżnienie.

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta kolacja czyli sayonara podczas której Kancho Matsui wręczył kierownikom klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate pamiątkowe medale z okazji 40-lecia karate kyokushin w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Dodaj komentarz