Turniej obfity w medale dla zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

Turniej obfity w medale dla zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

W sobotę, 30 września 2006 roku, odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. W zawodach rozegranych w Hali Sportowej w Sieradzu wzięło udział 73 zawodników z 6 Ośrodków.

Wśród uczestników Turnieju nie mogło zabraknąć reprezentacji Sosnowieckiego Klubu Karate, w skład której weszli: Karolina Jama, Dawid Winter, Jakub Gradzik oraz Adam Gajewski. Dla Sosnowiczan były to kolejne obfitujące w medale i tytuły zawody, ponieważ przywieźli z nich aż 5 krążków: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy.

Najmłodsza przedstawicielka SKK Karolina Jama zajęła II miejsce w kategorii kata dziewcząt 12-13 lat. Jej kolega, Dawid Winter, wywalczył złoty krążek w kategorii kata chłopców 16-18 lat oraz brązowy w kategorii kumite mężczyzn poniżej 70 kg. Aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych rodem z Sosnowca, Jakub Gradzik, zdobył podczas tych zawodów dwa srebrne medale: pierwszy w kategorii kumite mężczyzn powyżej 70 kg a drugi w kategorii kata chłopców 16-18 lat. Blisko zdobycia medalu był również Adam Gajewski, który na tym Turnieju wystartował w konkurencji kata chłopców 14-15 lat, lecz ostatecznie uplasował się na 4 pozycji.

Te kolejne sukcesy zawodników prowadzonych przez sensei Małgorzatę i Eugeniusza Dadzibug potwierdzają wysoki poziom szkoleniowy klubu, który z pewnością zalicza się do krajowej czołówki kyokushin.