Wakacje z Kyokushin Karate

Wakacje z Kyokushin Karate

Już 27 czerwca 2006 roku w ramach Akcji Lato rusza Letnia Akademia Kyokushin Karate. Jej organizatorem jest Sosnowiecki Klub Karate, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sosnowiecki magistrat.

Zajęcia Letniej Akademii Karate są skierowane do wszystkich chętnych niezależnie od wieku i płci – członków Klubu, którzy pragną szlifować swoją formę oraz nowicjuszy, którzy dopiero zamierzają rozpoczść przygodę z tą dyscypliną sportu.

Zajęcia sportowe tegorocznej Akademii będą się odbywać:
* w Dojo przy ulicy Andersa 1A we wtorki i czwartki dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30
* w Hali Sportowej przy ulicy Żeromskiego 9 w środy dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

I tu mała uwaga: treningi w siedzibie Klubu przy ulicy Andersa rozpoczną się we wtorek 27 czerwca, a w Hali „Żeromskiego” w środę 5 lipca i w obu tych miejscach będą trwały przez całe wakacje.

Podczas Akademii można poznać elementy samoobrony, nauczyć się podstaw karate oraz poprawić swoją sprawność ruchową. Organizatorzy przewidzieli również gry i zabawy ruchowe (w tym także na świeżym powietrzu) oraz konkursy z nagrodami. Zajęcia będą się odbywać pod okiem doświadczonych instruktorów pod przewodnictwem sensei Eugeniusza Dadzibuga 4 Dan. Prowadzący Letnią Akademię Karate zwracają uwagę na podnoszenie sprawności fizycznej oraz na prawidłową postawę dzieci i młodzieży. Duży nacisk kładą na dyscyplinę i systematyczność. Dzięki karate kyokushin jej adepci stają się bardziej otwarci na innych ludzi, mocniej wierzą we własne siły, a nawet lepiej radzą sobie ze szkolnymi obowiązkami.

Wakacyjne miesiące warto wykorzystać również na utrzymanie kondycji w dobrej formie. Sosnowiecki Klub Karate zaprasza wszystkich niezależnie od wieku na zajęcia aerobiku, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.30, na zajęcia tae-bo we wtorki i czwartki o godz. 20.30, a także do odwiedzenia klubowej, profesjonalnie prowadzonej siłowni. Pamiętajmy o tym, że gimnastyka pomaga schudnść, wymodelować sylwetkę, odreagować. To także doskonały sposób na zatrzymanie biologicznego zegara.

W okresie od 11 do 23 sierpnia br SKK organizuje letni obóz sportowo – rekreacyjny w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. Wszystkich, którzy chcieliby spędzić wakacje bądź urlop na sportowo informujemy, że Klub posiada jeszcze wolne miejsca.