„Wojowniczy dzień Ninja”

„Wojowniczy dzień Ninja”

 "Wojowniczy dzień Ninja"W środę 1 czerwca w ramach Turnieju Miast i Gmin 2011 świętowaliśmy Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Na festynie zorganizowanym przez Sosnowiecki Klub Karate jako „Wojowniczy dzień Ninja” bawiło się ponad sto osób.

O tym jak wiele korzyści – zarówno młodszym jak i starszym daje uprawianie sztuk walki, o rozwoju nie tylko ciała, ale i ducha, a przede wszystkim o kształtowaniu charakteru i budowaniu odporności na zagrożenia, jakie niesie współczesny świat przypomniał nam Prezes SKK Shihan Eugeniusz Dadzibug.

Szczególne wyzwanie czekało na tych, którzy zebrali się na odwagę i przystąpili do konkurencji, których ukończenie było warunkiem pasowania na Ninja. Tamashiwari – rozbijanie ręką twardych przedmiotów, walka mieczem SHINOBI-GATANA, sprawdzanie siły ciosów na wielkiej tarczy, trening równowagi IKEN, ekstremalne łowienie ryb, oraz tunel z japońskich kręgów. Wszystkich miłośników Bruce’a Lee zachwycił pokaz technik nunchaku w wykonaniu Sempai Piotra.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste pasowanie na NINJA dla tych, którzy wykazali się odwagą, sprytem i hartem ducha – jak przystało na prawdziwych wojowników oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i aktywny udział w zabawie.
Do zobaczenia za rok 🙂

Dodaj komentarz