Wspomnienia z Zimowej Akademii Kyokushin Karate 2007

Wspomnienia z Zimowej Akademii Kyokushin Karate 2007

Jak co roku w ferie zimowe Sosnowiecki Klub Karate we współpracy z Urzędem Miejskim w Sosnowcu zorganizował Zimową Akademię Kyokushin Karate. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży a nawet dorosłych z Sosnowca i z poza jego granic.
Tegoroczne zajęcia odbywały się w Hali Sportowej przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu.
Ze względu na dużą frekwencję oraz zróżnicowanie wieku treningi zostały podzielone na grupy.

W poniedziałki i środy tajniki kyokushin karate odkrywały dzieci, a we wtorki i czwartki młodzież oraz dorośli. Zajęcia dla dzieci to przede wszystkim trening ogólnorozwojowy z elementami karate. Podczas Akademii były one prowadzone przez instruktorów SKK w formie gier i zabaw ruchowych zawierających ćwiczenia korekcyjne. Starsi natomiast mieli okazję spróbować swoich sił w bardziej skomplikowanych ćwiczeniach.

Dla Zimowej Akademii Karate swoje drzwi otworzyły również sosnowieckie szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru, gdzie trenowano z równie dużym zapałem jak na Hali „Żeromskiego”.

Część uczestników Akademii wzięła udział w obozie sportowym w Bukowinie Tatrzańskiej, który zapewnił im aktywny wypoczynek w czystym, górskim powietrzu. Pozostali pojechali na jeden dzień do Cieszyna, Ustronia i na „Równicę”.

Ponadto dwa razy w tygodniu: w środę i piątek karatecy odwiedzali krytą pływalnię, a w ostatnią sobotę ferii wybrali się na seans filmowy do sosnowieckiego kina „Helios”. Dzieci obejrzały tam film animowany „Smocze Wzgórze”, a starsi polską komedię „Ryś”.

W dniu uroczystego zakończenia Zimowej Akademii Kyokushin Karate 2007 kilkadziesiąt jej „słuchaczy” wypełniło parkiet Hali Sportowej przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Dla upamiętnienia tegorocznej Akademii każdy z jej uczestników otrzymał upominek oraz dyplom nagradzający trud i wysiłek poniesiony przez nich podczas treningów. Wśród upominków znalazły się: kimona, czapeczki, plakaty z sosai Oyama oraz plakaty z autografem sensei Eugeniusza Dadzibuga, wicemistrza świata, wielokrotnego mistrza Europy i Polski.

Sosnowiecki Klub Karate ma nadzieję, że wielu z uczestników Akademii nie zakończy swojej przygody z karate wraz z jej końcem lecz pozostanie z nami na dłużej.