Wyniki VII Międzynarodowego Turnieju Karate pod patronatem Prezydenta Katowic

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate przywieźli 12 medali z VII Międzynarodowego Turnieju Karate pod honorowym patronatem Prezydenta Katowic. W tym turnieju sosnowiczanie biorą udział z sukcesami od lat. W sobotę, 23 października 2021 roku, kadra SKK pokazała się z najlepszej strony. Dwa złote medale w kata i kumite zdobył Wincenty Szczesio. Srebrne medale i drugie miejsce w kata zajęli Hanna Pawlak i Jan Koryciński, a w kumite – Blanka Luberda i Filip Witkowski. Brązowy medal w kata zdobyli Hania Jopek i Mateusz Woźniak. W kategorii kumite trzecie miejsce i brąz wywalczyły Nikola Sadowska, Olena Taczała, Zuzanna Szkutnik i Oliwia Woźniczko. W czołowej ósemce w kumite znalazły się również Łucja Podżorska, Magdalena Cieślik i Hania Jopek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wincenty Szczesio – zajął 1. miejsce w kata, a w kumite – 3 walki wygrał przed czasem przez ippon i jedną przez wazari. Zawody w Katowicach były sprawdzianem dla wielu zawodników SKK. Tym razem bez medalu, ale za to z bagażem doświadczeń wrócili do Sosnowca – Berenika Piecha, Wiktoria Wilk, Natalia Adamek i Jakub Bargieł. W Katowicach startowało w tym roku ponad 400 zawodników. Wszyscy karatecy SKK wspaniale walczyli o medale, zdobyli kolejne doświadczenia i pokonali wiele przeciwności. Gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz rodzicom i opiekunom.

Aby zobaczyć wyniki Turnieju proszę kliknąć w link obok –> WynikiVIITurniejMiedzynarodowyKato