XI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Radzymin 2010

XI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Radzymin 2010

W dniach 15-16 maja 2010 r. w Hali Sportowej ROKiS przy ul. Jana Pawła II 20 w Radzyminie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza.

W zawodach startowało ok 200 zawodników z całego kraju. Sędzią głównym był shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan. Sosnowiecki Klub Karate reprezentowali Patyk Rejdych i Kamil Zagajski.

Zawodnik Sosnowieckiego Klubu Karate Patryk Rejdych zdecydowanie wygrywał wszystkie swoje walki, podczas których narzucał takie tempo, że przeciwnicy nie byli w stanie go zatrzymać. W każdym pojedynku miał zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem tak, że sędziowie nie mieli wątpliwości na kogo wskazać zwycięstwo. W walce finałowej bardzo wyrównanej nie ustępował zawodnikowi z Gorzowa Wielkopolskiego, który do finału wygrywał każdą walkę przed czasem. Aby odnieść zwycięstwo brakło Patrykowi troszeczkę większej aktywności w ataku w końcówce walki.

Kamil Zagajski wygrał swoją pierwszą walkę ambitnie walcząc o każdy punkt. W drugim starciu pod koniec walki stracił punkty, których nie był w stanie odrobić i musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy ostatecznie zajmując V miejsce.

WYNIKI:
Wicemistrz Polski – Prtryk Rejdych kat. kumite do 70 kg
V m – Kamil Zagajski kat. kumite do 65 kg

Dodaj komentarz