Zagłębiowscy medaliści

W dniach 21-22 października 2006 roku, w Gorzowie Wielkopolskim, jednej z dwóch stolic nowego województwa lubuskiego, odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Gorzowski Klub Sportowy Karate, a sędzią głównym sensei Włodzimierz Rój 4 Dan.

Hala Sportowa gorzowskiej PWSZ zgromadziła na starcie 146 zawodników z 47 ośrodków. Wśród nich znaleźli się również broniący ubiegłorocznych tytułów reprezentanci Sosnowieckiego Klubu Karate: Kamila Żurek, Artur Moś, Mateusz Lewicki oraz Melanie Fraunschiel. O przygotowanie zawodników zadbał utytułowany sosnowiecki instruktor karate kyokushin – sensei Eugeniusz Dadzibug, który podczas tych zawodów pełnił również rolę sędziego.

Sosnowiczanie spisali się znakomicie. W kategorii kata juniorek bezkonkurencyjna okazała się Kamila Żurek, która pokonała rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów w kategorii kumite + 80 kg – Artur Moś zdobył w Gorzowie srebrny medal i tytuł v-ce mistrza. W drodze do finału stoczył on cztery walki, ulegając jednak w decydującym starciu zawodnikowi z Warszawy, Piotrowi Strefnerowi. Z tym samym zawodnikiem Artur zmierzył się w finale na zeszłorocznych Mistrzostwach, jednak to zawodnik z Sosnowca był wtedy lepszy. Kolejna reprezentantka SKK, Melanie Fraunschiel sięgnęła po brąz w kategorii kumite juniorek +55 kg, a Mateusz Lewicki uplasował się na piątej pozycji w kategorii kata juniorów.

W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął trzecie miejsce.