Zakończyła się Zimowa Akademia Kyokushin Karate 2006

Zakończyła się Zimowa Akademia Kyokushin Karate 2006

Bezpłatna Zimowa Akademia Kyokushin Karate jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z Sosnowca i okolic. Zajęcia tegorocznej Akademii odbywały się w poniedziałki, środy i piątki w Hali Sportowej Żeromskiego w Sosnowcu, a we wtorki i czwartki w dojo przy ulicy Andersa 1A. Jej uczestnicy mieli możliwość poznać niezwykle ciekawe elementy wchodzące w skład treningu sztuki karate: techniki podstawowe, elementy walki i kata. Nie zabrakło również ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych wad postawy, gier i zabaw ruchowych, gdyż Akademia to także a może przede wszystkim wszechstronny trening ogólnorozwojowy. Ponadto część jej uczestników wzięła udział w obozie sportowym w malowniczych Bieszczadach. Pozostali wyjechali na jednodniowś wycieczkę do Wisły, której główną atrakcją był trwający ponad półtorej godziny kulig połączony z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek przy akompaniamencie gitary.

Dzieci i młodzież miały również możliwość skorzystania pod czujnym okiem instruktorów z krytej pływalni „Żeromskiego”. Zabawom i taplaniu się w wodzie nie było końca. Organizatorzy zadbali też o stronę duchową zajęć. Odbyło się wyjście do kina, dla dzieci na film animowany „Bambi II”, a dla młodzieży na polski film „ Tylko mnie kochaj”.

W piątek 10 lutego 2006 roku około 100 słuchaczy Zimowej Akademii Kyokushin Karate wypełniło parkiet Hali przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Podczas uroczystego zakończenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Wśród dzieci i młodzieży rozlosowano również nagrody: kimona, bluzy sportowe, koszulki, książki, maskotki i bidony. Wyłoniono także najmłodszego oraz najstarszego uczestnika. Najmłodszy liczył sobie 4 lata a najstarszy 44.

Zimową Akademię Kyokushin Karate poprowadził medalista Mistrzostw Świata i Europy oraz główny trener i wychowawca sosnowieckich karateków sensei Eugeniusz Dadzibug 4 Dan, a także instruktorzy SKK: Daniel Szymański 2 kyu, Sebastian Woźniczko 1 kyu, Emil Słaboń 1 Dan, Izabela Nowek 2 kyu, Kamila Żurek 2 kyu oraz Artur Moś i Mariola Balcerek.

Na zakończenie Akademii w krótkim wykładzie sensei Dadzibug zwrócił uwagę na istotę i sens karate, a także na jego rolę w życiu młodego człowieka. Mając na uwadze współczesne problemy młodzieży (alkoholizm, narkomania, nikotynizm, brak aktywności ruchowej) przekonywał o konieczności uczestnictwa w zajęciach sportowych i podejmowania pozaszkolnej aktywności ruchowej. Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej Akademii, jak również rodzicom i opiekunom swoich podopiecznych za poświęcony przez nich czas.

Łącznie w dwutygodniowych zajęciach zorganizowanych przez Sosnowiecki Klub Karate przy współpracy Urzędu Miejskiego – Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji oraz MOSiR w Sosnowcu wzięło udział blisko 300 osób.