Trening metaboliczny

Trening metaboliczny to trening siłowo-wytrzymałościowy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, polegający na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń. Daje spektakularne efekty, ponieważ ćwiczenia wykonywane podczas treningu są bardzo zróżnicowane. Bazują na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Z kilku ćwiczeń takich jak – wskakiwania na skrzynię, pompki, pajacyki i skoki na skakance, tworzone są obwody, które trzeba kilka razy powtórzyć w określonym czasie. Wysoka intensywność, zmienność i ruchy funkcjonalne z wykorzystaniem sprzętu: kettli, piłek lekarskich, skrzyń, drążków w akompaniamencie muzyki to coś, co sprawi, że zaangażujesz się w ten sport!

Podczas treningu doskonalisz wszystkie cechy motoryczne:

  • wytrzymałość
  • siłę
  • gibkość
  • szybkość
  • koordynację
  • zwinność
  • równowagę

Poprawiasz sprawność układu oddechowego i sercowo – naczyniowego.

Celem treningu jest:

podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia, kondycję ciała. Ćwiczenia grupowe, pod opieką trenera, mobilizują uczestników oraz zwiększają ich zaangażowanie w wykonywaną pracę, szczególnie gdy towarzyszy im dobra, sportowa atmosfera!

TRENING PERSONALNY

Nie lubisz chodzić na siłownię, a chcesz szybko wymodelować ciało i uzyskać super figurę? Pomyśl o treningu personalnym. Choć jest droższy niż ćwiczenia w grupach, pozwala szybko osiągnąć wymarzony cel. Podczas treningu personalnego trener pracuje tylko z jedną osobą w taki sposób, by szybko osiągnęła ona zamierzone rezultaty, dostosowuje ćwiczenia do poziomu ćwiczącego, bierze pod uwagę jego kondycję, wiek, budowę ciała.

Jest godny polecenia osobom, którym zależy na szybkim osiągnięciu celu, początkującym, którzy nauczą się poprawnego wykonywania ćwiczeń, dowiedzą się sporo o zasadach treningu i poznają swoje ciało, zaawansowanym, trenującym od dłuższego czasu, ale narzekającym na brak efektów. Ponadto trening personalny jest idealnym wyjściem dla osób, które potrzebują ćwiczeń prozdrowotnych, na przykład mających wzmocnić kręgosłup, czy skorygować wady postawy.