Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai „Puchar na Chełmcu”

Dwóch zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate i cztery medale! 21 maja w Boguszowie – Gorcach odbył się Turniej Karate Shinkyokushinkai o „Puchar na Chełmcu”. W międzynarodowym turnieju wzięło udział 270 zawodników. Wincenty Szczesio zdobył w kategorii kumite pierwsze miejsce wygrywając w pięknym stylu wszystkie walki przed czasem. W kategorii kata również był bezkonkurencyjny tym samym zdobywając kolejny złoty medal. Florentyna Dadzibug w swojej kategorii kata również pokazała się w mistrzowskim stylu zdobywając pierwsze miejsce. W kategorii kumite Florentyna w pierwszej rundzie spotkała się z zawodniczką z Czech, z którą świetnie sobie poradziła wygrywając walkę, w kolejnej rundzie udało jej się również zwyciężyć tym razem z zawodniczką z Polski. W finale walka była bardzo zacięta jednakże po dogrywce Florentyna ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium. Trenerem i sekundantem zawodników z Sosnowca był shihan Eugeniusz Dadzibug, 6 dan. Zawodnikom i trenerom gratulujemy!