08-09.10.2005 r. XVI Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate

08-09.10.2005 r. XVI Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate

Sosnowiecki Klub Karate pragnie zaprosić na XVI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW.
Kyokushin Karate ma wśród mieszkańców miasta wielu entuzjastów i zajmuje godne miejsce w tradycji ruchu sportowego w Sosnowcu. Mamy nadzieję, że impreza ta przyczyni się do dalszej popularyzacji karate oraz przysłuży się propagowaniu kultury fizycznej i wszystkich dobrodziejstw, które ona ze sobą niesie.

Zamiarem Organizatorów stało się również szerzenie nośnej idei karate, której twórcą był Sosai Oyama. Mamy nadzieję, że trud znoszony podczas treningów umocni nie tylko ciała, lecz również charaktery a zasady Przysięgi Dojo będą trwale zakorzenione w sercach.

Zawody będą rozegrane według przepisów i regulaminu WKO:

  • kumite juniorów : -60 kg ; – 65 kg ; -70kg; -75 kg; -80kg; +80kg;
  • kumite juniorek : -50kg; -55kg; +55kg
  • kumite light contact juniorów : open
  • kumite light contact juniorek : open
  • kata juniorów
  • kata juniorek

W razie zgłoszenia niedostatecznej ilości zawodników dana kategoria może być odwołana lub połączona z inną.

Konkurencja kata zostanie rozegrana w dwóch turach. W turze pierwszej – obowiązkowej – zawodnik wykonuje kata wybrane w drodze losowania spośród podanych w wykazie;
w turze drugiej – finałowej – zawodnik wykonuje wybrane przez siebie kata spośród podanych poniżej.

I tura – Pinian sono yon; Pinian sono go; Yantsu; Tsuki No; Saiha
II tura – Geksai Dai; Sanchin No Kata; Geksai Sho; Tensho; Seienchin; Seipai; Garyu; Kanku dai; Sushi Ho

Konkurencja kumite juniorów i juniorek zostanie rozegrana indywidualnie, systemem pucharowym z zachowaniem w/w kategorii wagowych. Wymagane są odpowiednio suspensoria i ochraniacze na biust. Konkurencja odbędzie się bez technik:
mawashi geri gedan, hiza geri jodan, mae geri jodan, yoko geri jodan, ushiro geri jodan.
Czas walki : 2 minuty (dogrywka 2 minuty).

Kategoria kumite light contact zostanie rozegrana bez podziału na kategorie wagowe systemem pucharowym z zachowaniem podziału na juniorów i juniorki. Walka punktowa z lekkim kontaktem na karategi w ochraniaczach na goleń plus stopę. Dodatkowo wymagane są odpowiednio suspensoria i ochraniacze na biust.
Czas walki 2 minuty (dogrywka 2 minuty).
Techniki dozwolone:
a. ręczne: seiken tsuki, mawashi tsuki, shita tsuki
b. nożne: chudan mae geri, chudan yoko geri, chudan mawashi geri, chudan kake geri; jodan mawashi geri, jodan kake geri, jodan uchi geri.

Techniki zabronione:
techniki ręczne na jodan, nożne na gedan, techniki nożne obrotowe i opadające, łapanie, popychanie, klinczowanie, dążenie do zwarcia (generalnie techniki w zwarciu nie są zaliczane). Każda technika powinna być wykonana dynamicznie, ale z taką siłą, aby spowodowała tylko dotknięcie przeciwnika bez chęci przejścia osi jego ciała. Techniki wykonane z dużą siłą są niedozwolone a wykonane bez powrotu ręki lub nogi kopiścej nie są zaliczone.