Fotorelacja z obozu zimowego w Bukowinie Tatrzańskiej – 2012

Fotorelacja z obozu zimowego w Bukowinie Tatrzańskiej – 2012

obóz zimowy 2012

Tradycyjnie Prezes Sosnowieckiego Klubu Karate Kyokushin Shihan Eugeniusz Dadzibug (5 Dan) w dniach 28.01 – 04.02.2012 roku w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizował zimowy obóz przeznaczony dla członków klubu i sympatyków karate. Udział w obozie uświetnił pobyt Sensei Zbigniewa Zielińskiego (4 Dan) oraz Sempai Marioli Balcerek (4 Kyu), którzy wnieśli nieocenioną pomoc merytoryczną i organizacyjną w czasie pobytu.
Miejscem zakwaterowania był sprawdzony wcześniej, znakomity pensjonat „Stasinda” położony u podnóża Tatr w malowniczej i spokojnej okolicy.
Obóz, choć trwający tylko tydzień, był prawdziwym sprawdzianem wytrwałości i ducha walki. Dzień zaczynał się od porannej zaprawy prowadzonej w wyjątkowo ekstremalnych warunkach pogodowych przy temperaturze powietrza przekraczającej minus 20 °C.
Oprócz treningów karate, nie zabrakło licznych atrakcji. Najważniejszymi z nich były codzienne jazdy na nartach, a przede wszystkim dla niektórych, doskonała możliwość założenia ich po raz pierwszy. Na terenie ośrodka nie zabrakło wielu rozrywek dla uczestników obozu. Sprawdzali się w grach zespołowych takich jak „piłkarzyki”, tenis stołowy, gry na automatach. Niekwestionowanym liderem w tenisie stołowym została Sempai Mariola.
Po wymagającym treningu, uczestnicy mogli skorzystać na miejscu z basenu, sauny oraz jacuzzi.
Najlepsi z najlepszych przystąpili do ekstremalnego testu, biorąc udział w biegu z Łysej Polany nad Morskie Oko, na trasie liczącej około 9 km przy różnicy wzniesień około 400 metrów. Warto dodać, że najlepsi pokonali ten odcinek w czasie 67 minut. Piechurzy zaś doszli po 105 minutach. Młodsza część uczestników obozu zaliczyła w tym czasie wyprawę do Schroniska w Dolinie Roztoki.
Wyjątkowego uroku podczas wyprawy w góry oraz całego tygodniowego pobytu dodała mroźna, aczkolwiek wyjątkowo słoneczna pogoda i duża ilość śniegu.
Punktem kulminacyjnym obozu był egzamin prowadzony przez Shihana Eugeniusza Dadzibuga, do którego oprócz młodych adeptów sztuki kyokushinkai przystąpili wytrawni karatecy.
Po wyczerpującym egzaminie wszyscy, dla relaksu wyruszyli na wspaniały kulig.
Wszyscy już z niecierpliwością czekamy na obóz letni.

Daniel Palacz

 

Obóz zimowy organizowany przez SKK w tegoroczne ferie jest już za nami.
Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć z tegoż – dla wspólnego uśmiechu i wspomnień.

A działo się! Oj, działo 🙂

Oto link do galerii: Obóz zimowy 2012

Dodaj komentarz