Japoński festyn sportowo-rekreacyjny

Japoński festyn sportowo-rekreacyjny

Mowa powitalnaW dniu 28.05.2008 r. z okazji Turnieju Miast i Gmin, Dnia Dziecka (Kodomo-no hi) oraz Sosnowiecki Klub Karate zorganizował w ogrodach swojej siedziby Japoński Festyn Sportowo-Rekreacyjny.

Imprezę otworzył prezes SKK Eugeniusz Dadzibug, a swoją obecnością zaszczycili nas: Wiceprezydent Miasta Sosnowca Zbigniew Jaskiernia, radny Maciej Adamiec, radny Jacek Kazimierczak, radny Wiesław Suwalski oraz Naczelnik Wydziału Sportu Artur Szczepański.

GościeGościem specjalnym festynu była Pani Aiki Mie, która poprzez pokazy origami, kaligrafii oraz prezentację sushi, przybliżyła zaproszonym gościom oraz uczestnikom kulturę i zwyczaje kraju kwitnącej wiśni. Po demonstracji wszyscy obecni łącznie z władzami miasta mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne i cierpliwość. Tego dnia odbyła się także Olimpiada Japońska zatytułowana „Cztery pory roku”. Program imprezy zawierał konkursy o tematyce japońskiej. Celem Festynu Sportowo-Rekreacyjnego było propagowanie wśród mieszkańców Sosnowca aktywności ruchowej.

Krótki pokaz karateOlimpiadę rozpoczęto krótkim pokazem karate w wykonaniu wszystkich obecnych oraz specjalnym pokazem tamashiwari i kata mistrzów SKK: Eugeniusza i Małgorzaty Dadzibug.
W imprezie wzięło udział ponad 400 uczestników. Najmłodsi liczyli zaledwie 5 lat a najstarsi ponad 70.

 

Kiai

Zgodnie z tytułem uczestnicy igrzysk zostali podzieleni na cztery drużyny: Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Grupy rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach. Pierwszym zadaniem było naszkicowanie symbolu drużyny. Następnie zespoły zmierzyły się ze sobą w: biegu z wiadrami, biegu w worku i biegu w japońskim bucie „geta”, zakładaniu kimona na czas, układaniu puzzli z motywem smoka, przemieszczaniu się z jednoczesnym podrzucaniem piłeczki na macie oraz wykonaniu najgłośniejszego japońskiego okrzyku kiai.

Ostatecznym zwycięzcą okazała się Jesień, na drugim miejscu uplasowała się Zima i Wiosna, a na trzecim Lato. Po rozegranych konkurencjach i ogłoszeniu wyników drużyny zaprezentowały się w pokazach. Każdy zawodnik startujący w Olimpiadzie otrzymał z rąk organizatorów pamiątkowy upominek.

Udzielało się wszystkim...Podczas Olimpiady panowała znakomita, rodzinna atmosfera. Rodzice, dziadkowie oraz osoby towarzyszące dopingowali swoje pociechy. Nie brakowało okrzyków, oklasków oraz wzruszeń. Na zakończenie festynu obecni zostali zaproszeni na degustację tradycyjnej japońskiej potrawy-sushi.

 

 

Japoński Festyn Sportowo-Rekreacyjny pozostawił po sobie wiele niezapomnianych wrażeń oraz pamiątek w postaci wspólnych zdjęć i materiału filmowego. Tego dnia Sosnowiecki Klub Karate odwiedziła również Telewizja Katowice, gdzie krótką relację z tej imprezy można było zobaczyć następnego dnia w wieczornych aktualnościach.

Festyn ten można z pewnością zaliczyć do udanych pod względem sportowym i organizacyjnym. Sosnowiecki Klub Karate ma nadzieję, że dzięki niemu wszyscy obecni a tym samym wszystkie pokolenia zaczną prowadzić bardziej aktywny i zdrowy tryb życia, a może nawet wkrótce zawitają na klubowe zajęcia.

Materiał zdjęciowy z całej imprezy obejrzeć można w naszej galerii.

Dodaj komentarz