Medale do kolekcji

Medale do kolekcji

Bardzo dobrze zaprezentowali się karatecy, podopieczni sensei Eugeniusza i Małgorzaty Dadzibug z Sosnowieckiego Klubu Karate, podczas rozegranego w Koszalinie V Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. W zawodach tych sosnowiczanie wywalczyli pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe, a także kilkakrotnie plasowali się tuż przy podium.

Wszystkie startujące w Pucharze zawodniczki SKK mogliśmy podziwiać na podium. Najlepiej spośród nich zaprezentowała się Julia Dadzibug zdobywając srebrny medal w kata młodziczek oraz brązowy w kumite młodziczek do 50 kg. Wyniki te zadecydowały o tym, że Julia została również uznana za najlepszą zawodniczkę V Pucharu Polski. Jej klubowe koleżanki, także młodziczki: Karolina Jama i Katarzyna Struzik uplasowały się na trzeciej pozycji, Karolina w konkurencji kata a Kasia w kumite kategorii wagowej poniżej 50 kg.

Spośród chłopców najlepszą, bo drugą lokatę uzyskał Adam Gajewski w konkurencji kata juniorów młodszych. Ten sam zawodnik zajął piąte miejsce w kumite juniorów młodszych. VI miejsce przypadło w udziale Kamilowi Zagajskiemu w kata młodzików, a VII Sebastianowi Rusowi także w kata, ale kategorii junior młodszy.

W konkurencji kumite chłopcy odpadli w 1/8 finałów i ostatecznie uplasowali się na miejscach od V do VIII.

Dodaj komentarz