Trwa dobra passa zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

Trwa dobra passa zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate

W dniach 18-19 listopada 2006 roku w hali sportowej w Radzyminie odbył się III Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyokushin w Radzyminie kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza 3 dan. Obowiązki głównego sędziego pełnił sensei Jan Gruba 4 dan. W zawodach wzięło udział 167 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Przez dwa listopadowe dni zawodnicy rywalizowali ze sobą na trzech matach w konkurencjach kata, walk reżyserowanych i kumite.

Na III Puchar Polski zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate stawili się w składzie: Angelika Lewicka, Dawid Winter, Grzegorz Żurek oraz sensei Eugeniusz Dadzibug 4 dan jako kierownik sosnowieckiej ekipy. W Radzyminie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się: Angelika Lewicka oraz Dawid Winter i to właśnie oni przyczynili się do powiększenia trofeów SKK o dwa brązowe medale.

Angelika Lewicka wystartowała w konkurencji kata juniorek młodszych i zajęła w niej trzecie miejsce, zaś Dawid Winter spróbował swoich sił zarówno w formach kata jak i w kumite. W konkurencji kumite juniorów młodszych -65 kg Dawid uplasował się na trzeciej pozycji, a w konkurencji kata o stopień niżej. Grzegorz Żurek wystartował w konkurencji kumite juniorów młodszych -75 kg i dotarł do ćwierćfinału, co dało mu ostatecznie piątą lokatę.

Już 9 grudnia 2006 roku będą mieli okazję zaprezentować się ich starsi koledzy: seniorzy i seniorki Sosnowieckiego Klubu Karate, gdyż tego dnia odbędą się w Kielcach VII Mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin.