Udany start sosnowieckich karateków. Mają aż pięć medali.

Udany start sosnowieckich karateków. Mają aż pięć medali.

Miesiąc listopad rozpoczął się bardzo pomyślnie dla zawodników i zawodniczek Sosnowieckiego Klubu Karate. Z Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Juniorów Młodszych, Młodzików i Kadetów, rozegranego we Wrocławiu, przywieźli oni aż 5 medali.

Organizatorem zawodów był Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyamy z Wrocławia, a o ich prawidłowy przebieg zadbał sensei Bogdan Lubos 3 dan, który pełnił rolę głównego sędziego.

Na macie Hali Sportowej Akademii Rolniczej we Wrocławiu stanęło 152 zawodników z 21 klubów kyokushin karate z całej Polski oraz z Węgier, Słowacji i Holandii.
Aż 10 zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate: Angelika Lewicka, Karolina Jama, Dawid Winter, Jakub Gradzik, Grzegorz Żurek, Mikołaj Przerada, Adam Gajewski, Kamil Zagajski i Patryk Rejdych zaprezentowało się na tym turnieju. Start czterech zawodników został uwieńczony sukcesem.

Dawid Winter przywiózł z Wrocławia srebrny i brązowy medal. W kategorii kata juniorów Dawid uplasował się na drugiej pozycji, a w kategorii kumite juniorów -65 kg o stopień niżej.

Jego klubowi koledzy: Jakub Gradzik i Grzegorz Żurek to brązowi medaliści. Jakub sięgnął po brązowy krążek w kategorii kata juniorów, a Grzegorz w kategorii kumite juniorów -75 kg.

W strefie medalowej znalazła się również Angelika Lewicka, która zajęła drugie miejsce w kategorii kata juniorek.

Medale zdobyte przez sosnowiczan są owocem ich systematycznych treningów oraz pracy trenerskiej Eugeniusza i Małgorzaty Dadzibug.