Zimowa Akademia Karate 2011

Zimowa Akademia Karate 2011

ZIMOWA AKADEMIA KARATE KYOKUSHIN – DLACZEGO NIE MOŻE TRWAĆ DŁUŻEJ?

ZIMOWA AKADEMIA KARATE 2011W dniach od 15 do 27 stycznia 2011r (w czasie ferii zimowych) odbyła się kolejna Zimowa Akademia Karate Kyokushin, organizowana przez Sosnowiecki Klub Karate.
W ramach Akademii 75 osób wyjechało na obóz sportowo-rekreacyjny do Bukowiny Tatrzańskiej. Program obozu obejmował treningi karate (kihon, kata, kumite, ćwiczenia na tarczach, ćwiczenia z obciążeniem), zajęcia na śniegu, jazdę na nartach, basen, saunę, wycieczkę do Morskiego Oka, kulig itp. Zajęcia prowadzone były z podziałem na grupy wiekowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się poranne zaprawy. Starsza grupa pokonywała interwałami trasę 4 km, za każdym razem sprintem pod górę, dzieci natomiast bawiły się na śniegu. Przed południem uczestnicy mieli do wyboru narty lub trening w terenie, w scenerii ośnieżonych Tatr. Wieczorem odbywała się odnowa biologiczna, basen i sauna.

Wyjątkowym wyzwaniem i atrakcją był bieg do Morskiego Oka, ponad 9 km pod górę. Tylko najodważniejsi podjęli się tego wyzwania, wśród nich znalazły się dwie kobiety. Dzieci w tym czasie po obejrzeniu przepięknych Wodogrzmotów Mickiewicza zostały poprowadzone przez opiekunów do Schroniska w Dolinie Roztoki.

Punktem kulminacyjnym był egzamin na stopnie wtajemniczenia. Aż cztery osoby zdawały na 2 kyu (brązowy pas), a walki egzaminacyjne, trzeba przyznać, były bardzo „ostre” i wyczerpujące.

Dużą atrakcją szczególnie dla dzieci był kulig. Wieczorem 14 koni ciągnęło sanie z karatekami po ośnieżonych leśnych drogach Tatr.

Obóz zakończyła sayonara, podczas której uczestnicy poznali nowatorską interpretację „Jeziora Łabędziego” w wykonaniu grupy „Starzy ale Jarzy”.

Śniegu było pod dostatkiem, dobry humor dopisywał, toteż z niechęcią trzeba było pakować bagaże i szykować się w drogę powrotną.

W czasie kiedy jedna grupa ćwiczyła na obozie, druga spotykała się na treningach w dojo na Andersa. Tu też zajęcia odbywały się z podziałem na grupy wiekowe. W poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 17.00 ćwiczyły dzieci 5-7 lat, o godzinie 18.00 – 8-13 lat, a o godzinie 19.00 – młodzież i dorośli.

W czasie zajęć, oprócz nauki kihon, instruktor Przemysław Faryna zwracał szczególną uwagę na dyscyplinę i zasady dobrego wychowania. Odbywały się również zajęcia aerobiku, jogi i tae-bo. Można było także popływać na basenie „Żeromskiego”.

Na zakończenie Akademii zorganizowano wycieczkę w góry z podejściem na Wielką Czantorię. Chociaż trasa była bardzo trudna, to nawet najmłodsi dali sobie radę. Dużą wagę miały słowa zachęty i otuchy szczególnie dla tych najsłabszych. Po powrocie do Klubu, grupę zmęczonych wycieczkowiczów obdarowano gorącymi hot-dogami.

27 stycznia o godzinie 18.00 odbyło się uroczyste zakończenie Zimowej Akademii Karate Kyokushin, które poprowadził shihan Eugeniusz Dadzibug (asystowali M. Dadzibug, P. Faryna, M. Balcerek). Po krótkiej rozgrzewce wykonano dynamiczny kihon. Wszystkim uczestnikom rozdano słodycze i okolicznościowe upominki. Odbyła się również loteria. Ci, którym dopisało szczęście zabrali do domu nagrody rzeczowe ( koszulki, czapki, saszetki, plecaki kimona, informatory, maskotki, znaczki karate, książki, kubeczki itp.). Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie, a shihan Eugeniusz Dadzibug podziękował wszystkim za uczestnictwo oraz instruktorom (sensei: Zbigniewowi Zielińskiemu, Małgorzacie Dadzibug, Przemysławowi Farynie, Jarosławowi Pieszce, Sebastianowi Woźniczko, sempai: Annie Słomce, Marcelowi Rudzkiemu, Marioli Balcerek, Piotrowi Moik, Sylwestrowi Serwatce oraz Mirosławowi Różyckiemu) za pomoc w organizacji Zimowej Akademii Karate Kyokushin. Dzieci po zakończeniu Akademii, wracając do domu, pytały dlaczego ferie zimowe są takie krótkie?

Dodaj komentarz