Wrócili z medalem

Wrócili z medalem

W dniach 19, 20, 21 października 2007 roku na obiektach sportowych „Stadionu Śląskiego” w Chorzowie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate. Impreza zgromadziła na starcie 160 zawodników z 48 ośrodków. Organizatorem zawodów był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF „Czarni” w Katowicach, a patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Katowice Pan Piotr Uszok. Zmagania karateków oceniali sędziowie pod przewodnictwem shihana Andrzeja Drewniaka.
Reprezentacja Sosnowieckiego Klubu Karate wystąpiła w 3 osobowym składzie: Kamila Żurek, Angelika Lewicka i Dawid Winter. Juniorki wystartowały w kategorii kata, a Dawid w kategorii kumite juniorów -65 kg. Kierownikiem drużyny był sensei Eugeniusz Dadzibug 4 dan, który jednocześnie sędziował zawody.

Rywalizacja zakończyła się dla sosnowiczan zdobyciem srebrnego medalu i tytułu Wice Mistrzyni Polski Juniorów przez Kamilę Żurek. Pozostali reprezentanci Klubu znaleźli się poza podium. Angelika Lewicka uplasowała się na 6 pozycji, a Dawid Winter dotarł do 1/16 zawodów.

Warto podkreślić także fakt, że zawodnicy SKK byli silnie dopingowani przez liczną grupę klubowych kolegów i koleżanek oraz kibiców, którzy zasiedli na trybunach.

Dodaj komentarz